Globaliści chcą wycofać papierowe książki i papierowe gazety z użycia

1933-may-10-berlin-book-burning

Palenie książek w Niemczech w 1933 roku

Spostrzegawcz osoba zauważy, że na rynku prasowym, nakłady gazet, w szczególności dzienników znacząco spadły w ciągu kilku ostatnich lat. Odpowiedzialny za to jest nie tylko internet i digitalizacja rynku mediów ale również tabloidyzacja mediów, zarówno gazet, telewizji jak i internetowych serwisów informacyjnych.

W książce pod tytułem The Hidden Dangers Of The Rainbow, autorka Constance Cumbey tak pisze o celach globalistów:

The New Agers, through Buckminster Fuller and the World Game Laboratories, advocate computerizing all information whatever and allowing anyone who desires access to this information. For example, all purchases and resources whatsoever would be computerized.

Ostatnio rząd zaproponował ustawę regulującą cenę minimalną książek przez pierwszy rok od wejścia na rynek. Jest to próba zniszczenia rynku książek drukowanych i będzie sprzyjała zwiększeniu sprzedaży książek elektronicznych

https://www.dobreprogramy.pl/Ustawa-o-ksiazce-pomoze-ebookom-drodzy-klasycy-zostana-na-polkach,News,79795.html

Problem w tym, że to książki papierowe są trwalszym nośnikiem archiwalnym niż nośnik cyfrowy, gdyż technologie zmieniają się bardzo szybko i nie wiadomo, w którym dokładnie kierunku rozwiną się technologie, natomiast książka papierowa może wytrzymać nawet kilkaset lat. Stare powiedzenie, że w internecie nic nie ginie, jest jednak przesadzone. Wiele stron, które istniało kilkanaście lat temu, nie jest już dostępne wraz z bankructwem dostawców internetowych lub portalu hostingowego. W internecie informacja jednak z czasem przestaje istnieć.

Warto również przywołać słynne ostrzeżenie Richarda Stallmana, który przestrzegał przed dodawaniem zabezpieczeń DRM do książek.

https://www.gnu.org/philosophy/ebooks-must-increase-freedom.html

Jeśli internetowa księgarnia zbankrutuje (albo wydawca zerwie współpracę), wykupione e-booki z systemem DRM prawdopodobnie przepadną bez śladu.

Mówiąc w skrócie, digitalizacja książek to prosta droga do łatwego przepadnięcia wiedzy naszej cywilizacji.


Licencja: zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie tylko dokładnych (dosłownych) kopii dzieła, niedozwolone jest jego zmienianie i tworzenie na jego bazie pochodnych. Cytowanie dozwolone.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s